Pod lupą, WSZYSTKIE POSTY

[Polskie kosmetyki naturalne] MAJRU – Natural Cosmetics

W kwietniowej edycji Naturalnie z Pudełka nasze subskrybentki miały możliwość przetestowania mini maści konopnej polskiej marku Majru Natural Cosmetics. W składzie maści jest aż 30% zimnotłoczonego, nierafinowanego oleju z nasion konopi siewnych. Jest to kosmetyk, który idealnie sprawdzi się przy różnych problemach skórnych – przesuszenie, podrażnienia, stany zapalne, trądzik, AZS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej polskiej manufakturze to zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu z właścicielami 🙂


  1. NzP: Markę Majru wyróżniają na polskim rynku kosmetyki z olejem konopnym – serum oraz naturalną maść. Dlaczego wybrali Państwo ten składnik? Nie jest on chyba zbyt popularny w kosmetykach.

Olej z nasion konopi siewnych, czy też olej z kwiatów konopi są olejami o niebywałych właściwościach kosmetycznych i zdrowotnych. Według naszej wiedzy są to jedne z najbadziej, o ile nie właśnie najbardziej wartościowe oleje, jakie można pozyskać w przyrodzie. Niezwykle ważny jest powrót do konopi, czy to ze względów kosmetycznych (doskonała pielęgnacja włosów, skóry i paznokci), czy też ze względów konsumpcyjnych i zdrowotnych (wpływ na pracę układu pokarmowego, wątroby, jelit, procesów trawienia, wpływ na uspokojenie pracy serca, prawidłowe fukcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu, ale nie tylko). Niektórzy uważają, że produkty konopne to nowa moda, ale roślina ta masowo była uprawiania i wykorzystywana w Polsce 2 wieki temu, natomiast wykorzystanie jej na świecie było bardzo szerokie i popularne: tkanina konopna – najmocniejsza tkanina naturalna, mocne sznury i liny, mocne i trwałe worki do przechowywania np. zbóż, trwały i nieżółknący papier, a nawet karoserie samochodowe. Konopie przez lata były zepchnięte na absolutny margines, ale na szczęście obecnie to się zmienia. Szkoda, że nie tak szybko, jakbyśmy chcieli. Oczywiście należy pamiętać, że konopia konopi nierówna i jak w każdym przypadku, tak i tutaj można znaleźć haczyk, ale o nim nie zamierzamy pisać. Mamy na myśli rozsądne i właściwe korzystanie z tej cudownej rośliny, nie wszystkich jej odmian.


  1. Ile osób tworzy Majru i od kiedy Państwa marka jest na polskim rynku?

Majru tworzymy tylko we dwoje, Ewa i Janusz, małżeństwo. Manufaktura istnieje na rynku od 2 lutego 2017 roku. Działalność ta nie była w ogóle przez nas zaplanowana, to wszystko zostało spowodowane dolegliwościami skórnymi jednego z nas, na które nie można było znaleźć skutecznego rozwiązania przez kilkanaście lat. Własnymi produktami w ciągu 2 miesięcy udało się CAŁKOWICIE wyleczyć stany zapalne skóry i problem do tego momentu nie powrócił. Tak zaczęła się nasza fascynacja kosmetykami naturalnymi, którą zaraziła się rodzina, znajomi i cały czas poszerza się krąg miłośników takich naturalnych sposobów pielęgnacji.


  1. Stworzenie nowego kosmetyku to na pewno wielkie wyzwanie. Czy pracowali Państwo nad jakimś kosmetykiem i zrezygnowali całkiem z dalszych prób? Jeśli tak to z jakiego i dlaczego?

Pracujemy stale nad wieloma nowościami, które chcemy wprowadzić konsekwentnie na rynek. A że jesteśmy pedantyczni i uparci, dążymy do tego, żeby wszystkie planowane produkty znalazły się w naszej ofercie już niebawem. Proces opracowywania receptur i ich wdrożenia bywa bardzo skomplikowany i wiąże się z dopełnieniem wielu formalności, jednakże nie zamierzamy poprzestać na laurach i sukcesywnie wprowadzimy wszystkie planowane produkty do naszej oferty. Na dzień dzisiejszy zaplanowane mamy kilkadziesiąt nowych produktów. Praca nad niektórymi zaczęła się, zanim oficjalnie wystartowaliśmy, inne opracowujemy już po uruchomieniu Majru.


  1. Jakby mogli Państwo produkować i sprzedawać tylko jeden kosmetyk „Majru” to jaki by Państwo wybrali i dlaczego?

Jeśli mielibyśmy wybrać tylko jeden z naszych produktów – zdecydowanie byłaby to maść konopna z uwagi na jej niesamowite właściwości lecznicze dla naszej skóry (niestety nie możemy pisać wprost o właściwościach leczniczych tego produktu, ponieważ takie mamy prawo, jednakże każdy zaznajomiony w tematyce surowców doskonale wie, jak bogatym w zastosowania jest zimnotłoczony nierafinowany olej konopny). Jest bardzo dużo osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami skórnymi, leczą się latami u specjalistów, testują wiele produktów kosmetycznych i farmaceutycznych, a dolegliwość tylko chwilowo zmniejsza się, ale nie ustaje. Spowodowane jest to oczywiście wieloma czynnikami, z których te najważniejsze to niewłaściwy skład produktów, które rzekomo mają pomagać, nieodpowiednia dieta Pacjenta, niewłaściwy stan emocji itd. Samo zastosowanie się do recepty niewiele da, należy działać znacznie szerzej i głębiej. Nasza maść konopna przede wszystkim bardzo szybko zalecza objawy zewnętrzne chorób skórnych i jest naszą perełką produkcyjną. O tym, że w naszej ofercie znajdą się produkty konopne wiedzieliśmy, zanim uruchomiliśmy działalność. Nie spodziewaliśmy się jednak, że aż tak wiele dzieci i osób dorosłych cierpi z powodu różnego rodzaju chorób skórnych. Największą radość, a jednocześnie wzruszenie przeżywamy wtedy, kiedy odbieramy telefony lub czytamy wiadomości od rodziców dzieci, które bezskutecznie były leczone miesiącami, a nawet latami np. na atopowe zapalenie skóry, a nasza maść zlikwidowała objawy zewnętrzne tej choroby w ciągu maksymalnie kilku tygodni.


  1. Jakie mają Państwo plany na najbliższą przyszłość? Czy będą to kosmetyki, a może naturalne środki czystości?

Plany na najbliższą przyszłość to poszerzenie oferty produktów kosmetycznych. Nasza lista produktów do wprowadzenia na rynek jest dość długa i jak wcześniej pisaliśmy, będzie konsekwentnie realizowana. Dostajemy też wiele podpowiedzi od naszych Klientów i współpracujących firm, jakie produkty byłyby mile widziane na rynku. Interesujemy się zdrowym trybem życia w każdym jego aspekcie, mamy w tym kierunku dość szeroką wiedzę, stale uzupełnianą, wiele osób już teraz radzi się nas w sprawach dietetycznych, terapeutycznych, zdrowotnych. Interesujemy się suplementami diety, ziołami, naturalnymi metodami leczenia i pewnie w tym kierunku będziemy chcieli dążyć, aby nasza działalność była bardziej kompleksowa i doradcza.

 


Zajrzyj TUTAJ i zapoznaj się z całym asortymentem MAJRU 🙂