Kosmetyki z dobrym składem, WSZYSTKIE POSTY

15 naturalnych filtrów przeciwsłonecznych

Naturalne filtry przeciwsłoneczne to nic innego jak naturalne oleje i masła, które posiadają naturalny filtr.

Jesteście ciekawe, które produkty naturalnie zawierają filtry przeciwsłoneczne? Poniżej znajduje się zestawienie 15 popularnych półproduktów kosmetycznych wraz z ich przybliżonymi faktorami SPF.

naturalne filtry UVJak same widzicie oprócz oleju z pestek malin oraz oleju z marchewki, przedstawione oleje nie zapewniają dużej ochrony przeciwsłonecznej. Jednak na pewno ogromną zaletą naturalnych filtrów UV jest to, że nie są szkodliwe dla nas i dla środowiska, pielęgnują naszą skórę, a dodatkowo są przystępne cenowo (np. firmy Etja – olej malinowy lub marchewkowy).

Wydaje mi się, że dwa wymienione przeze mnie oleje sprawdzą się przy codziennej ochronie przeciwsłonecznej (ja zdecydowałam się na olej z malin z Ministerstwa Dobrego Mydła, który stosuję na co dzień pod makijaż).

Jeśli jednak wybieramy się na plażę lub planujemy spędzić więcej czasu na słońcu, powinniśmy zastosować gotowy kosmetyk z filtrem mineralnym, który zapewni nam lepszą i bardziej sprawdzoną ochronę i będzie działał w zakresie UVA i UVB (Przegląd 5 kosmetyków z filtrami mineralnymi pojawił się już na moim blogu – LINK). Wymienione przeze mnie oleje często możemy spotkać w gotowych produktach przeciwsłonecznych, gdzie pełnią rolę wspomagającą.