Analizujemy składy, Kosmetyki ze złym składem, WSZYSTKIE POSTY

[Analizujemy składy] SKIN79

SKIN79 to najpopularniejsza marka pojawiająca się w polskich boxach urodowych. Pojawiła się chyba w każdym pudełku z kosmetykami. Najczęściej twórcy boxa zdradzają obecność produktów SKIN79 w kolejnych edycjach, aby zachęcić klientki do zamówienia. Te koreańskie kosmetyki nie należą do najtańszych. Ceny kremów wahają się od 50 do 180zł. W internecie możemy przeczytać wiele pozytywnych opinii.

Ale czy faktycznie te kosmetyki są warte swojej ceny? Co znajduje się w składach produktów SKIN79, które znalazły się w kosmetycznych boxach? Same sprawdźcie 🙂

Rose Moisture Mask, Różana maseczka nawilżająca – 59,99zł – 75ml

maska rozanaW maseczce znajdziemy aż 36 składników, w tym bardzo dużo ciekawych i mało spotykanych ekstraktów (m.in. z owoców australijskiej zielonej śliwki kakadu, euterpii warzywnej) oraz kwasów (jabłkowy, pirogronowy).

Niestety oprócz tego znajdziemy w niej silikony i PEG, a także Benzophenone – chemiczny filtr przeciwsłoneczny, który może powodować zmiany hormonalne, niebezpieczny i potencjalnie kancerogenny konserwant EDTA oraz Phenoxyethanol – konserwant, którego nie powinno się stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią

Przeciwzmarszczkowa maska w płacie – Age Repair Mask Sheet I`m Firming – 9,90zł

maska w placie

Maski w płacie to chyba najpopularniejszy produkt SKIN79. Jest kilka wersji: Powerful Moist, Vital Energy, Age Repair, Ultra Light oraz AC Calming. Przyjrzyjmy się składnikom maski przeciwzmarszczkowej.

Parafina i silikon na samym początku składu. Acetyl Hexapeptide-8 działa tymczasowo chemicznie rozluźniając napięcie mięśni twarzy. Nie powinny go stosować niektóre osoby, ponieważ np. może pogłębić opadanie powiek. CarbomerPolysorbate80, Polysorbate20, Triethanolamine są związkami, które mogą powodować alergie i stany zapalne. Tak jak w maseczce różanej znajdziemy też konserwanty: Disodium EDTA oraz Phenoxyethanol.

A co dobrego znajduje się w masce? M.in. ekstrakt z planktonu i kawioru, złoto, olej lawendowy oraz oliwa z oliwek.

Aloe Aqua Smoothing Gel Łagodzący żel aloesowy 92% – 39,90zł – 300g

aloe

Ekstrakt z aloesu stanowi aż 92% wszystkich składników Łagodzącego Żeli Aloesowego. Niestety oprócz tego ekstraktu w tym kosmetyku znajdziemy pochodną ropy naftowej (Propylene Glycol), PEG, a także składniki, które mogą powodować alergie i stany zapalne (Butylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine) oraz standardowo już PhenoxyethanolDisodum EDTA

Hot Pink Super+ Beblesh Balm Triple Functions Krem BB – 99,00zł – 40g

Przebrnięcie przez skład tego kremu nie było łatwe, ponieważ zawiera on aż 55 składników! Krem oparty jest na pochodnej ropy naftowej (Propylene Glycol) oraz na silikonach (m.in. Cyclomethicone, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone). Znajdziemy w nim również szkodliwe sole aluminium (Aluminum Hydroxide, Alumnium Stearate), parabeny (Propylparaben, Methylparaben, Butylparaben), BHT oraz Phenoxyethanol.

Podsumowanie

Nie wiem jak Was, ale mnie te składy kompletnie nie przekonują 🙁 Ilość kontrowersyjnych składników jest dla mnie zbyt duża. Jednak oczywiście nie można im zarzucić braku obecności cennych składników i naturalnych ekstraktów. Wręcz przeciwnie – znajdziemy ich naprawdę dużo. Nie ma w nich za to dużych ilości tanich zapychaczy, takich jak np. parafina.

 Używałyście kosmetyków SKIN79? Co o nich sądzicie?


Szukasz bezpiecznych i naturalnych kosmetyków? Zapraszamy na www.baza.naturalniezpudelka.pl